Kominy-Warszawa.pl | Nawietrzak z grzałką
819
page-template-default,page,page-id-819,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Nawietrzak z grzałką


 

 

 

 

Tak jak napisałem na stronie o nasadach kominowych, żeby wentylacje działały poprawnie, musimy doprowadzić świeże powietrze z zewnątrz. Tym samym unikniemy stworzenia się podciśnienia w budynku, które skutkuje powstaniem wstecznego ciągu. Wsteczny ciąg zaburza pracę wentylacji, przez kratki wentylacyjne nawiewa do wewnątrz zimne powietrze, może doprowadzić do awarii kotła c.o.

 

Powietrze to możemy doprowadzić na wiele sposobów: nawiewniki w oknach, nawiewy typu Zet-ka, wszelakie czerpnie etc. Przy temperaturze panującej na zewnątrz  na przykład minus  15 st.C odczujemy szok termiczny, w najlepszym razie dyskomfort. Na dłuższą metę nie wytrzymamy. Czyli Houston, we have a problem! Pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to zatkać dolot, nawiewniki itp. . odczujemy szok termiczny, w najlepszym razie dyskomfort. Na dłuższą metę nie wytrzymamy.

 

Na szczęście tęgie głowy w firmie DARCO na czele z ikoną polskiej wentylacji Panem Józefem Darłakiem (serdecznie pozdrawiam!) wymyśliły nawietrzak z grzałką.

 

 

 

zasada-nawietrzak

 

 

Urządzenie posiada grzałkę, której moc zależy od średnicy nawietrzaka:

 

nawietrzak-moc

 

Ceny? Przystępne, naprawdę warto!